IV Bieg Charytatywny św. Goara - 25 maj 2019 - Aktualności - Oxyline - Producent i dystrybutor sprzętu ochrony indywidualnej

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

IV Bieg Charytatywny św. Goara - 25 maj 2019

Opublikowany przez w 6. Wydarzenia ·
Tags: #antysmog;#bezpieczeństwo
Zgodnie z wartościami firmy OXYLINE i promowaniem kultury bezpieczeństwa, wpieramy dobre incjatywy społeczne, gdyż:
ZDROWIE I ŻYCIE CHRONIMY NALEŻYCIE.
   Organizator Rada Rodziców oraz  kadra Gliwickiego Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego poprzez naszego dyrektora ds. exportu Piotra Skupnia (napływowego Gliwiczanina) zaprosiła nas do wsparcia  IV Biegu Charytatywnego Św. Goara. Celem imprezy było pozyskanie środków na panele sensoryczne, które wzbogacą projektowaną właśnie i przygotowywaną do realizacji ścieżkę sensoryczną. Dzięki panelom ścieżkę będzie można wykorzystywać o każdej porze roku. Naziemna wersja takiej sensorycznej alejki służyłaby dzieciom jedynie w ciepłym okresie roku, kiedy mogą zdjąć buty i skarpetki, a zatem przez mniejszą część roku szkolnego. Stąd pojawił się pomysł, by klasyczną ścieżkę rozbudować o pionowe ściany, z którymi będzie można „eksperymentować” niezależnie od pogody. Dzięki panelom ścieżka ma być także dostępna dla dzieci poruszających się na wózkach. Takie elementy będzie można dotykać, czy grać na nich. Przez stymulację dotykową dzieci mają możliwość zbierania właściwych doświadczeń sensorycznych i budowania na ich postawie wiedzy o otaczającym świecie, co przekłada się na lepsze funkcjonowanie w domu, przedszkolu czy szkole. Zabawa na rozbudowanej ścieżce sprawia, że dzieci zaspokajają swoją potrzebę interakcji z otaczającym ich światem, jednocześnie stając się bardziej skłonne i pobudzone do działania.
Imprezę była objęta honorowym patronatem Prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.
             W imprezie wzięło udział prawie 350 osób, w tym 150 dzieci i 195 dorosłych. W pakietach uczestnika każdy znalazł maskę antysmogową Oxyline. A dla zachęconych posiadaniem masek antysmogowych dla całej rodziny, które to są obecnie bardzo poszukiwanym społecznie produktem, urządziliśmy loterię. Problem smogu jest na Śląsku ogólnie znany, jakość powietrza ma wpływ na każdego z nas i naszą jakość życia, więc chętnych nie brakowało. Nagrodą w Loterii były pakiety rodzinne masek antysmogowych Oxyline, w boxach po 5 sztuk.  
Brak komentarzy

tel.:+48 42 215 10 68 fax: +48 42 203 20 31
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego